Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Metale szlachetne jak złoto i srebro pomysłem na oszczędzanie

oszczedzanieonline

Mój profil

Preferuję stosowanie metod rozsądnego i efektywnego oszczędzania, które przybliżają mnie do osiągnięcia celów finansowych, takich jak prywatna emerytura - to jest do wolności finansowej dzięki życiu rentiera.

Opis bloga

Metody rozsądnego i efektywnego oszczędzania, które przybliżą każdego do osiągnięcia celów finansowych, choćby prywatnej emerytury - tzw. wolności finansowej dzięki życiu rentiera.

archiwum

  2015
  Lipiec
  Maj
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 26822 osób

Oszczędzanie Online

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


oszczedzanieonline

Metale szlachetne jak złoto i srebro pomysłem na oszczędzanie

Szlachetne metale są wymienną walutą znaną od dziesiątek wieków, nie ulega procedurze dewaluacji, ponieważ jest niewielka ilość takiego minerału i nie można go zwielokrotnić w jakąś niezwykłą metodą. Niezależnie od tego, czy w przyszłości posiadanie srebra będzie zgodne z prawem, to tego typu rodzaj waluty warto mieć. Przy czym nie powinno się konwertować wszelkich swoich środków w srebro!
Należałoby się zastanowić, czy zdobyć złoto czy srebro? Wszystko jest zależne od objętości Twego portfela, jeśli myślimy o drobnych wartościach finansowych (poniżej 10 000 zł), to decydujmy się na srebro, większe zakupy szlachetnych metali można rozdzielić na złoto i srebro.
Srebro i złoto lokacyjne nie posiada żadnego związku z biżuterią (obrączki są tak zwanym złomem metali szlachetnych prezentujący realną wartość dopiero po przetopieniu). Rynkowa cena złotego kruszcu (tzw. cena SPOT) bywa wartością zmienną w czasie i obecnie podawana jest w dolarach.

 

Inwestuj w złoto i srebro
Zakupić należy monety tylko te bulionowe o jak najbardziej rozpoznawalne w światowej skali, zatem nie jakieś tam okazjonalne pamiątki po Janie Pawle II. Do selekcji mamy kilka monet bulionowych znanych w świecie, na przykład: australijski Kangur. Powinno się mieć się z daleka od wszystkiego co pochodzi z Chin, tam dużo łatwiej o falsyfikaty.
Istotnych może być trochę parametrów, gdy już wybraliśmy dany typ monety. Opinie w sieci na temat dilera, ponadto czy przesyłka jest tzw. krótkookresowa lub długoterminowa. Za natychmiastową należy uznać kilka dni roboczych - oczywiste jest, że powinni mieć zamawiany produkt na magazynie w dniu sprzedaży.
Należy brać pod rozwagę możliwość spotkania podróbek, stąd nie należy sugerować się wyłącznie ceną. Jedynie dobra opinia o dilerze, dobra opinia o samego poziomu rozpoznawalności. Przyjmuje się, że im lżejsza moneta, tym trudniej ją podrobić (w spore sztabki fałszerze są w stanie do środka wmontować wolframowe pręty cechujące się zbliżonym ciężarem właściwym do złota). Z tego powodu nie powinno się przekraczać wagi 1oz. Dużo trudniej podrobić bilon niż sztabkę.
Jak zatem odpowiedni zadbać o swój kapitał? Najpierw przemyśleć, jaka część powinna zostać zamrożona na długi czas, resztę można inwestować na różny sposób (akcje). Następnie powinno się podzielić pieniądze przeznaczone na metale szlachetne w różnych proporcjach. W ramach dywersyfikacji mniejszy procent warto przeznaczyć na srebrne monety 1oz, tu najlepiej sprawdzą się monety typu: American Eagle.


Głosuj (0)
obligacje241 20:44:52 24/07/2015 [Powrót] Komentuj