Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Obligacje - czy warto

oszczedzanieonline

Mój profil

Preferuję stosowanie metod rozsądnego i efektywnego oszczędzania, które przybliżają mnie do osiągnięcia celów finansowych, takich jak prywatna emerytura - to jest do wolności finansowej dzięki życiu rentiera.

Opis bloga

Metody rozsądnego i efektywnego oszczędzania, które przybliżą każdego do osiągnięcia celów finansowych, choćby prywatnej emerytury - tzw. wolności finansowej dzięki życiu rentiera.

archiwum

  2015
  Lipiec
  Maj
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 26822 osób

Oszczędzanie Online

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


oszczedzanieonline

Obligacje - czy warto

Obligacje Korporacyjne to ponadprogramowy typ papierów wartościowych, które są wydzielane przez spółki a także wszystkie podmioty działalności oszczędnej. Emitując obligacje, ich emitent zobowiązuje się do ich wykupienia od konsumentów, za ich pierwotną cenę wespół z specjalnymi procentami. Do momentu okupienie obligacji nie zajdzie, emitent jest trasatem jej kontrahentów.

Obligacje skarbowe w Polsce - gdzie kupić

Oczywiście procenty to tylko jakiś z gatunków świadczenia, równie świetnie mogą to być udziały w profitach danego banku. Interesującą propozycją są obligacje banków. Poprzez swoją długotrwałą egzystencję na rynku czy też stałą sytuację walutową, banki są wiarygodnymi emitentami. Skutkiem tego, coraz więcej ludzi w naszym kraju, zamierza na zakup obligacji kapitałowych, których emitentami są w rzeczy samej banki. Zostaje zaledwie pytanie: gdzie kupić obligacje bankowe?

Przyszły nabywca obligacji, może skorzystać z dwóch rynków: - Jeżeli kupujemy obligację wyraźnie od emitenta, przy udziale agenta emisji (np.. domu maklerskiego), jest to rynek pierwotny obligacji. - W inny sposób nabycia obligacji jest wdrożenie systemu Catalyst. Catalyst jest układem, który dokonuje autoryzacji a także obrotu wszelkimi dłużnymi zasobami walutowymi. Przez własne funkcjonowanie a także możliwości, układ Catalyst jest charakteryzowany jako rynek wtórny obligacji.

Wybór konkretnego rynku zależy od użytkownicy, nie zapomnijmy tymczasem, iż systemy jak Catalyst, mogą mieć nieznaczne opóźnienie przy wyliczaniu. Dlatego też, zwyczajowo nabycia obligacji, polecamy dopełnianie zakupu na rynku pierwotnym.


Głosuj (0)
obligacje241 11:00:47 7/01/2015 [Powrót] Komentuj