Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Oszczędzanie - od czego zacząć?

oszczedzanieonline

Mój profil

Preferuję stosowanie metod rozsądnego i efektywnego oszczędzania, które przybliżają mnie do osiągnięcia celów finansowych, takich jak prywatna emerytura - to jest do wolności finansowej dzięki życiu rentiera.

Opis bloga

Metody rozsądnego i efektywnego oszczędzania, które przybliżą każdego do osiągnięcia celów finansowych, choćby prywatnej emerytury - tzw. wolności finansowej dzięki życiu rentiera.

archiwum

  2015
  Lipiec
  Maj
  Kwiecień
  Marzec
  Styczeń

linki

ulubieni

Licznik odwiedzin

Zajrzało tutaj już 26822 osób

Oszczędzanie Online

menu

 1. Strona Główna
 2. Dodaj do Ulubionych

księga gości

 1. Księga Gości 0
 2. Dodaj do Księgi

mój avatar


oszczedzanieonline

Oszczędzanie - od czego zacząć?

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latkach wykorzystywaliśmy bardzo często. Bo również finalnie przekazaliśmy sobie sprawę z tego, iż pożądane byłoby mieć odłożoną pewną sumę, nie tylko na tak zwaną "czarną godzinę". Niewątpliwie większość z nas posiada przynajmniej jedno konto bankowe jak i konto ekonomiczne.

Jak wynika z całego szeregu sondaży, to w rzeczy samej konta oszczędnościowe są miejscami na których lokujemy ewentualne nadwyżki pieniężne - zwykle wprawdzie nie ma tego nazbyt dużo, jednak pozwala nauczyć się jak oszczędzać. Nie ma zarówno co ukrywać: to wystrzałowy sposób, jeżeli chcemy odłożyć pieniądze na chwilę a potem bez żadnych konsekwencji sięgnąć po nie w momencie potrzeby. Konta ekonomiczne są z zasady nisko oprocentowane, nie będą z tej przyczyny nadawały się wówczas, kiedy myślisz o regularnym odkładaniu środków co miesiąc.

Jak zacząć oszczędzać

Jeżeli chcesz rozpocząć regularne zachowywanie, warto pomieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być dużo - idzie o to, byś przez dwa albo trzy miesiące, w stosunku do rozciągłości trwania lokaty, przyzwyczaił się na domiar tego, że pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien termin nieosiągalne i nie możesz nimi bez przeszkód manipulować.

Chociażby oszczędzanie długoterminowe wypada w którymś momencie zainicjować, nawet gdy zachowywanie będziesz zaczynać od przysłowiowego zera bądź od bardzo małej sumy. Wytrwaj zaledwie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, choćby na rachunek oszczędnościowy nieznaczną sumę. Nie odczujesz tego czynnika w dziennym działaniu, a po kilku miesiącach będziesz mile zaskoczony widząc, iż bez większych poświęceń udało Ci się coś odłożyć.


Głosuj (0)
obligacje241 11:00:26 7/01/2015 [Powrót] Komentuj